Hopp til hovedinnhold

Verkspresentasjon: Vi lever på en stjerne

Veven "Vi lever på en stjerne" skal videre til et nytt publikum. Torsdag 1.oktober gir kurator Solveig Lønmo deg en innføring i dette monumentale verket klokka 18.00. Kom og se det mens du fortsatt har mulighet!

«Hun sitter alene i det kalde hvite rommet, men hun skaper et epos om livet på en stjerne i de skjønneste farger, hun dikter inn sine figurer, hun vever ord som forklarer, hun skaper en ny verden, slik hun mener verden bør være.»

Nordenfjeldske Kunstindustrimuseum har vært så heldige å ha «Vi lever på en stjerne» av Hannah Ryggen til låns i noen år. Har du rukket å se det?

Nå skal teppet videre til glede for et nytt publikum hos Nasjonalmuseet - Arkitektur i utstillingen «Bevegelser i betong. Arkitekten Erling Viksjø og kunstnerne». Arkitekten fra Trondheim var den som ga Hannah Ryggen, som en av flere kunstnere, oppdraget med å utsmykke Høyblokka i regjeringskvartalet.

For å være sikker på å ikke gå glipp av dette monumentale verket, som fikk enda et perspektiv etter 22.juli 2011, anbefaler vi å besøke oss denne uka. Torsdag førstkommende vil Solveig Lønmo ha en presentasjon av verket klokka 18.00 (inkludert i vanlig inngangsbillett).

Sitat: Dagbladet 24.mars 1962 av «Caro Olden»

  • 1/1
Museum24:Portal - 2025.01.07
Grunnstilsett-versjon: 2